Certyfikowana Konferencja Logopedyczna z Superwizjami
16.11.2024 | ONLINE
Profilaktyka, diagnoza i terapia logopedyczna wspierająca postęp mowy i rozwój emocjonalny dzieci i młodzieży
Wsparcie dzieci z CAPD, jąkaniem i deficytami emocjonalnymi – Terapie manualne w zaburzeniach artykulacyjnych – Techniki wzmacniania relacji z pacjentem
16 listopada 2024
Kongres
9:00-15:00
Warsztaty
15:30-19:30
NOWOŚĆ! TYLKO PODCZAS TEGOROCZNEJ EDYCJI!
Superwizje logopedyczne na żywo - unikatowa formuła eventu, na którą składają się superwizje na żywo. W trakcie prelekcji eksperci przygotują dla uczestników konkretne case study do rozwiązania. Uczestnicy będą wspólnie poszukiwać rozwiązań, co umożliwi dynamiczną wymianę pomysłów i doświadczeń.
Ekstra dodatki! Na uczestników konferencji czekają także atrakcyjne materiały edukacyjne!
- Prezentacje: Zawierają slajdy wykładowców z konferencji, w tym kluczowe informacje, grafiki i wykresy.
- Nagrania wideo: Pełne nagrania sesji wykładowych i warsztatów. Możliwość oglądania nagranych sesji konferencji na żądanie, przez okres 7 dni od zakończenia wydarzenia.
- Ćwiczenia praktyczne: Zadania i studia przypadków, które można wykorzystać do samodzielnej pracy w celu utrwalenia zdobytej wiedzy.
- Dostęp do odtworzenia konferencji przez 7 dni.
- Interaktywne elementy: Dostęp do sesji pytań i odpowiedzi, które odbyły się podczas konferencji, z możliwością przeglądania odpowiedzi na zadane pytania.
Do konferencji zostanie dołączone zestawienie najlepszych wskazówek, metod i technik pracy logopedy. Materiały te zostały starannie opracowane, aby wspierać logopedów w ich codziennej pracy. Zawierają praktyczne porady, które na pewno wzbogacą efektywność terapii. Uczestnicy konferencji będą mieli unikalną okazję zapoznania się z najnowszymi trendami i narzędziami w logopedii. Zapewniamy, że to cenne źródło wiedzy i inspiracji.
Toolboxy to wyjątkowy bonus z najbardziej efektywnymi narzędziami do pracy logopedycznej. Zestawy te zostały skrupulatnie opracowane, aby wspomóc logopedów w ich codziennych działaniach. Toolboxy zawierają praktyczne wskazówki i ćwiczenia, które urozmaicą wizytę pacjenta w gabinecie logopedy. To doskonały drogowskaz do pracy z pacjentami. Dzięki niemu uczestnicy mogą zgłębić nowe metody i techniki, które pomogą im w codziennej praktyce zawodowej.
Tego będziemy uczyć:
- Prezentacje: Zawierają slajdy wykładowców z konferencji, w tym kluczowe informacje, grafiki i wykresy.
- Nagrania wideo: Pełne nagrania sesji wykładowych i warsztatów. Możliwość oglądania nagranych sesji konferencji na żądanie, przez okres 7 dni od zakończenia wydarzenia.
- Ćwiczenia praktyczne: Zadania i studia przypadków, które można wykorzystać do samodzielnej pracy w celu utrwalenia zdobytej wiedzy.
- Dostęp do odtworzenia konferencji przez 7 dni.
- Interaktywne elementy: Dostęp do sesji pytań i odpowiedzi, które odbyły się podczas konferencji, z możliwością przeglądania odpowiedzi na zadane pytania.
Prelegenci
Anna Walencik – Topiłko
Agnieszka Lemańska
Damian Czerwik
Maria Faściszewska
Jacek Szmalec
Zenobia Bogdanowska
Top tematy konferencji
- Wczesna interwencja specjalistów i skuteczna edukacja rodziców, czyli jakie działania profilaktyczne mogą zapobiegać poważniejszym zaburzeniom logopedycznym w przyszłości – opis metod i praktyk z gabinetów.
- Praktyka uważności jako klucz do holistycznego prowadzenia pacjenta w terapii logopedycznej.
- Przykłady z gabinetu: praktyczne zastosowane terapii SI, masażu, logorytmiki i anatomii palpacyjnej w pracy logopedy.
Program konferencji
Milena Stasiak
Część poświęcona omówieniu i przedstawieniu możliwości rozwoju metod terapii logopedycznej. Zostaną zaprezentowane metody i techniki pracy z dziećmi z afazją, autyzmem i mutyzmem selektywnym.
- Standardy postępowania logopedycznego w zakresie terapii. O jakich zasadach powinien pamiętać każdy logopeda w swojej pracy zawodowej?
- Metody i techniki terapeutyczne ukierunkowane na wybrane jednostki zaburzeń: mowy, rozwoju oraz zachowania i emocji, w tym afazja, autyzm i mutyzm selektywny. Logopeda w interdyscyplinarnym zespole terapeutycznym. Przedstawienie przykładów działań logopedy podczas jego współpracy z innymi specjalistami.
- Metody wspomagające w terapii logopedycznej m.in. logorytmika, integracja sensoryczna, relaksacja.
dr n. hum. Anna Walencik – Topiłko
- Podstawy metodyki logorytmicznej, czyli jak wykorzystać logorytmikę w praktyce logopedycznej dziecka z ORM i ASD.
- Doskonalenie mowy – harmonijna metodyka pracy z wykorzystaniem holistycznego podejścia.
- Jak wspierać emocjonalnie pacjentów od diagnozy po terapię - sposoby budowania pozytywnych relacji poprzez wykorzystanie technik komunikacyjnych ze zróżnicowaniem zaburzeń.
- Nauka przez muzykę – przykłady ćwiczeń, które można wykorzystać w gabinecie logopedycznym, aby wspomóc rozwój mowy.
- CASE STUDY: trudności z koncentracją – jak pracować nad skupieniem uwagi dziecka z deficytami - wskazówki i praktyczne rozwiązania.
contact_support Superwizja z prelegentem – otwarcie do dyskusji – interakcja z uczestnikami na czacie.
Zenobia Bogdanowska
- Jak wspierać dzieci z CAPD, czyli właściwe podążanie za dzieckiem, jakie metody wspomagające proces komunikacji stosować i kolejno je planować.
- Ocena ryzyka wystąpienia CAPD – kiedy i jak reagować, właściwa identyfikacja problemu.
- Interdyscyplinarna uważność jako prewencyjne działanie niepłynności mówienia.
- Istota budowania świadomości wśród rodziców we wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka, podkreślenie znaczącej roli rodzica w obserwacji dziecka.
- CASE STUDY: współdziałanie i dobra komunikacja z rodzicem dziecka jako wspomaganie rozwoju słuchu i mowy dziecka.
dr n. hum. Maria Faściszewska
- Praktyka uważności – podstawowe filary, jej rola w pomocy dzieciom z jąkaniem i giełkotem oraz ich rodzinom.
- Wykorzystanie mindfulness w terapii jąkania i giełkotu - doniesienia z badań.
- Wyznaczanie kierunków działań w terapii dzieci z jąkaniem i giełkotem – wykorzystanie modelu ICF.
- Główne działania mindfulness– opis ćwiczeń i technik wykorzystywanych w pracy z dziećmi z jąkaniem i giełkotem, np. obserwacja oddechu, skanowanie ciała, akceptacja.
- Case study – trudne postawy i emocje towarzyszące jąkaniu oraz jak je przezwyciężać.
dr Jacek Szmalec
- W jaki sposób funkcje motoryczne, prawidłowe przetwarzanie sensoryczne i odpowiednie stymulowanie rozwoju wpływają na rozwój mowy.
- Rozwojowe zaburzenia koordynacji ruchowej – kierunki diagnostyczne pozwalające na postawienie właściwej diagnozy logopedycznej.
- Sposoby na zwiększanie efektywności terapii logopedycznej z wykorzystaniem terapii SI.
- TOP 10 sprawdzonych zabaw i ćwiczeń wspierających jednocześnie integrację sensoryczną i rozwój mowy dziecka.
- CASE STUDY: Wykorzystanie masażu Shantala w procesie terapeutycznym jako gotowe narzędzie w pracy logopedy.
CERTYFIKOWANE WARSZTATY:
Magdalena Tarnawska
W czasie prelekcji zostanie przedstawiona skuteczna droga diagnostyczna w gabinecie logopedycznym. Zostaną omówione symptomy ORM, afazji dziecięcej i spektrum autyzmu wraz z zaprezentowaniem kwestionariusza zapisu badania. Prelegentka omówi studia przypadków z gabinetu logopedycznego.
Program warsztatów:
- DIAGNOZA: Jak właściwie przeprowadzić diagnozę logopedyczną oraz jakie są kluczowe zasady jej przeprowadzania?
- CASE STUDY: Pokażemy na przykładach symptomy występujące przy ORM, afazji dziecięcej i spektrum autyzmu.
- DIAGNOZA: Dowiesz się, jak przeprowadzić diagnozę różnicową z wykorzystaniem kwestionariusza zapisu badania.
- CASE STUDY: Przedstawienie studium przypadków wraz z próbami badania diagnostycznego – prezentacja filmów wraz z analizą diagnostyczną.
Tomasz Śliwowski
W czasie 2-godzinnego warsztatu w formule >>Bierzesz Udział-Pytasz-Wprowadzasz do codziennej praktyki gabinetowej<< pokażemy jak w praktyce logopedycznej zastosować integrację bilateralną, by wspomóc codzienne działania przy wielorakich zaburzeniach mowy.
Opis warsztatów:
- METODY PRACY: Integracja bilateralna jako metoda pracy zwiększająca efektywność pracy logopedy.
- METODY PRACY: Podstawowa struktura programu BI – podejście holistyczne jako najbardziej efektywna metoda pracy w praktyce logopedycznej
- CASE STUDY: Zestaw ćwiczeń, które można wykorzystać w codziennej praktyce logopedycznej w pracy z pacjentami w różnym wieku i z różnymi zaburzeniami mowy.
- CASE STUDY: Wskazówki do pracy indywidualnej logopedy a prowadzeniem terapii grupowej przy wykorzystaniu Integracji Bilateralnej.
Warsztaty
Nawiązanie efektywnego kontaktu z dzieckiem w spektrum autyzmu i eliminowanie barier komunikacyjnych
- Opis kanałów komunikacyjnych oraz technik dbających o komfort psychiczny dziecka z ASD, aby czuło się bezpiecznie w gabinecie specjalisty.
- Jak planować pracę terapeutyczną łącząc interdyscyplinarne metody pracy, takie jak: integracja sensoryczna, komunikacja społeczna, techniki wspierające rozwój emocjonalny i radzenie sobie z trudnościami czy wykorzystanie metod pedagogicznych.
- Treningi kontaktu wzrokowego - wskazówki do pracy nad budowaniem interakcji z pacjentem.
- Ćwiczenia i programy terapeutyczne – gotowe sposoby pracy nad efektywnym nawiązaniem kontaktu, szczególnie podczas pierwszej wizyty w gabinecie.
- CASE STUDY: trudności komunikacyjne z pacjentem z zaburzeniem ASD - co zrobić , gdy standardowe metody pracy nie działają?
Anatomia palpacyjna dla logopedów
- Współpraca logopedy i fizjoterapeuty – holistyczne spojrzenie na terapię logopedyczną, jakie korzyści w terapii niesie ze sobą anatomia palpacyjna.
- Anatomia i fizjologia obszaru ustno-twarzowego w praktyce logopedycznej.
- Wykorzystanie mapy mięśni w procesie diagnostycznym terapii logopedycznej.
- Co to znaczy, że struktura i funkcja są współzależne - omówienie wpływu umiejętności palpacji na prawidłową diagnostykę pacjenta.
- CASE STUDY: Zaprezentowanie i omówienie przypadków pacjentów wraz z doborem technik manualnych, kiedy występują problemy z nieprawidłowym torem oddechowym i nieprawidłową pozycja spoczynkową języka.
Co wyróżnia nasze wydarzenie?
Nowość wśród logopedów!
Problemy z wymową wśród dzieci
Według badań, problem z prawidłową wymową ma 41% trzylatków, 50% czterolatków, 75% pięciolatków i 78% sześciolatków.
Kup bilet
Weź udział w konferencji
Dołącz do nas!
Pula biletów promocyjnych jest ograniczona
- Udział online we wszystkich panelach merytorycznych
- Dostęp do nagrań wykładów przez 7 dni po zakończeniu Konferencji
- Udział online we wszystkich panelach merytorycznych
- Dostęp do nagrań wykładów przez 7 dni po zakończeniu Konferencji
- Udział online w specjalistycznym warsztacie
Pełne wersje biletów z warsztatami znajdziesz w zakładce "Weź udział"
Masz już bilet na Konferencję, ale nadal nie masz biletu na warsztaty?
Nic straconego!
Kto powinien wziąć udział?
Do udziału w Konferencji zapraszamy w szczególności logopedów, którym zależy na poszerzeniu i unowocześnieniu swojego warsztatu pracy. Z prezentowanych dobrych praktyk, skorzystają również studenci logopedii, psycholodzy, nauczyciele i pedagodzy specjalni planujący terapię usprawniającą komunikację m.in. osób z logofobią oraz opóźnionym rozwojem mowy lub pracujący z dziećmi z zaburzoną integracją bilateralną.
Dlaczego warto?
Korzyści udziału w wydarzeniu
Weź udział w kongresie, szczególnie jeżeli:
- Chcesz pogłębić swoją wiedzę i dowiedzieć się, jak wykorzystać wiedzę z zakresu SELF-REG w pracy z dzieckiem z trudnościami emocjonalnymi.
- Pragniesz poznać konkretne techniki poznawczo-behawioralne, które można wykorzystać w pracy z pacjentem z objawami logofobii.
- Interesuje Cię przede wszystkim praktyczne podejście, potwierdzone długoletnim doświadczeniem ekspertów, prezentujących konkretne przypadki z własnych gabinetów logopedycznych.
- Chcesz poznać ćwiczenia i zajęcia praktyczne z zakresu integracji bilateralnej, które będziesz mógł wykorzystać w pracy ze swoimi pacjentami.
- Szukasz inspiracji do natychmiastowego wykorzystania w gabinecie – metod terapii, ćwiczeń, technik, zweryfikowane w codziennej pracy innych logopedów! Dzięki formule kongresu >> Zobacz – Zapytaj – Wdrażaj <<, wprowadzisz je od ręki!