Brak wyników

START PRZEDSPRZEDAŻY!
Rozpoczynamy sprzedaż biletów w najniższej możliwie cenie tylko do 25 SIERPNIA!

info Sprawdź

Certyfikowana Konferencja Logopedyczna

Współczesne wyzwania w terapii patologii mowy

Jak prowadzić holistyczną i interdyscyplinarną terapię
w kluczowych obszarach pracy?

26 listopada 2022

Formuła:Stacjonarna lub online
Wersja stacjonarna
error LIMIT MIEJSC!

Warszawa

Novotel Warszawa Airport

Wersja online

wirtualna platforma warsztatowa

Do startu konferencji pozostało:
 

26 listopada 2022

Kongres

9:00-15:00

 

Warsztaty

15:30-18:30

Tylko podczas tegorocznej edycji!

Po raz pierwszy w zupełnie nowym kontekście rozpatrujemy patologie mowy - w ujęciu holistycznym i interdyscyplinarnym prezentujemy ścieżki współpracy z innymi specjalistami niezbędne do osiągnięcia zamierzonych efektów terapii logopedycznej.

Co wyróżnia nasze wydarzenie?

co_present
WARSZTATOWY CHARAKTER
Eksperci analizując konkretne przypadki zaburzeń, pokażą wypracowane przez lata metody diagnostyczne i terapeutyczne - pod ich okiem przećwiczysz też metody pracy takie jak m.in. terapia manualna, które wdrożysz do swojej praktyki.
contact_support
SESJE PYTAŃ I ODPOWIEDZI
Łączymy naukę z praktyką i po każdym panelu umożliwiamy przedyskutowanie przypadków z własnego gabinetu z prowadzącymi.
workspace_premium
EKSPERCI-PRAKTYCY
Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM
Podczas Konferencji swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem wynikającym z długoletniej praktyki terapeutycznej podzielą się m.in.: prof. Krystyna Rymarczyk, dr Krzysztof Szamburski, Klara Francuz – Matwiejszyk, Gabriela Kulig – Goc, dr n. med. Dominika Nowak-Polak. Dostarczymy Państwu najnowszą wiedzę w oparciu o praktykę wielu specjalistów!

Top tematy konferencji

 • Największe wyzwania współczesnej logopedii w obszarze patologii mowy – efektywne planowanie holistycznej i interdyscyplinarnej terapii we współpracy z innymi specjalistami
 • Przykłady z gabinetu: zastosowanie technik terapii manualnej u pacjentów z nieprawidłową pozycją spoczynkową języka, dyslalią oraz nieprawidłowym torem oddechowym.
 • Dwa certyfikowane warsztaty: Terapia manualna w gabinecie logopedy oraz Terapia logopedyczna pacjenta onkologicznego w praktyce

Prelegenci

Prof. Krystyna Rymarczyk
Profesor Uniwersytetu SWPS Centrum Neuronauki.
Klara Francuz - Matwiejczyk
Fizjoterapeutka, logopedka i studentka osteopatii.
Gabriela KULIG-GOC
Logopeda, neurologopeda, mioterapeuta, terapeuta ortodoncji funkcjonalnej, terapeuta karmienia.
Dr n. med. Dominika Nowak - Polak
Lekarz stomatolog, wieloletni nauczyciel akademicki, instruktor oddychania metodą Butejki. Zajmuje się leczeniem ortodontycznym i zachowawczym dzieci i dorosłych.
Dr Krzysztof Szamburski
Psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, logopeda, specjalista w zakresie diagnozy i terapii jąkania.
Prof. Agnieszka Hamerlińska
Neurologopeda, pedagog, psycholog, psychoonkolog.

Program konferencji

 
WYKŁAD OTWIERAJĄCY:
 
Mózg w procesie rozwoju mowy - normy i patologie z perspektywy pracy logopedy
zdjęcie prelegenta

prof. Krystyna Rymarczyk

Krótki opis:

Część poświęcona mózgowej organizacji funkcji językowych rozwoju, w czasie której pokażemy, jak kształtują się aktywności i struktury mózgu niemowląt i małych dzieci oraz w jaki sposób wpływa to na mowę. Dodatkowo podpowiemy, jak w praktyce wykorzystać wiedzę neurobiologiczną w pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu, dysleksją i ORM.

Długi opis:

 • Mózgowa organizacja mowy, czyli jak przebiega rozwój mózgu i mowy oraz jakie czynniki go zakłócają.
 • Lewostronna lateralizacja mowy u dzieci - na czym polega asymetria strukturalna i funkcjonalna mózgu oraz jak wpływa na mowę?
 • CASE STUDY: Co dzieje się w mózgu dziecka ze spektrum autyzmu, dysleksją i ORM? – jak wykorzystać wiedzę neurobiologiczną w gabinecie logopedycznym.

contact_support Sesja Q&A z prelegentem – dedykowana konkretnym przypadkom.

BLOK 1
INTERDYSCYPLINARNA WSPÓŁPRACA LOGOPEDY i FIZJOTERAPEUTY
Terapia manualna w zaburzeniach mowy jako efektywne narzędzie pracy w terapii logopedycznej
zdjęcie prelegenta

Klara Francuz-Matwiejczyk

Krótki opis:

W tej części na konkretnych przykładach zaprezentujemy holistyczne spojrzenie na pacjenta, biorąc pod uwagę „mechanizmy ciała” istotne w terapii logopedycznej. Dodatkowo omówimy przykłady działań i technik manualnych dostosowanych do zaburzeń mowy oraz predyspozycji podopiecznego.

Długi opis:

 • Dwie dziedziny – jeden pacjent. Kiedy i jakie korzyści w procesie terapeutycznym przynosi ścisła współpraca terapeuty manualnego z logopedą? Jakie są kluczowe punkty styku? Jakie schorzenia ciała będą miały wpływ na wady wymowy?
 • Holistyczny wywiad fizjoterapeutyczno-logopedyczny – jak krok po kroku ocenić dziecko i dorosłego z fizjoterapeutycznego punktu widzenia oraz uniknąć najczęstszych pułapek diagnostycznych.
 • CASE STUDY: Przykłady wybranych technik manualnych oraz ich zastosowania w terapii logopedycznej pacjenta z dyslalią, niepłynnością mówienia oraz dyzartrią.
 • DOŚWIADCZENIE: Poczuj swoje ciało! – ćwiczenia dla uczestników pokazujące, jak zrozumieć „mechanizmy ciała” m.in. w jaki sposób napięcie mięśni posturalnych ułatwia prawidłowe ustawienie głowy ważne w aspekcie logopedycznym.

contact_support Sesja Q&A z prelegentem – dedykowana konkretnym przypadkom.

BLOK 2
INTERDYSCYPLINARNA WSPÓŁPRACA LOGOPEDY I ORTODONTY
Współpraca logopedy i ortodonty w terapii osób z zaburzeniami anatomiczno-czynnościowymi układu stomatognatycznego
zdjęcie prelegenta

Gabriela Kulig-Goc

zdjęcie prelegenta

dr n. med. Dominika Nowak-Polak

Krótki opis:

W tej części na case studies zaprezentujemy praktyczne ujęcie interdyscyplinarnej współpracy logopedy i ortodonty, ukazując znaczenie oceny wybranych funkcji w obrębie układu stomatognatycznego w kontekście leczenia ortodontycznego i poprawy artykulacji.

Długi opis:

 • Fizjologia i patologia wybranych funkcji w obrębie układu stomatognatycznego – na co zwrócić uwagę i jak przeprowadzić analizę funkcji kompleksu ustno-twarzowego?
 • Wczesna diagnostyka ortodontyczna – co jest normą, dysfunkcją, a co wadą zgryzu? Kiedy skierować pacjenta na konsultację ortodontyczną?
 • CASE STUDY: Podejście interdyscyplinarne w praktyce logopedycznej, czyli jak stworzyć optymalny program terapeutyczny we współpracy z ortodontą w zależności od trudności pacjenta?
 • CASE STUDY: Diagnoza, założenia i postępowanie terapeutyczne w ujęciu neurologopedyczno-ortodontycznym.

contact_support Sesja Q&A z prelegentem – dedykowana konkretnym przypadkom.

BLOK 3
INTERDYSCYPLINARNA WSPÓŁPRACA Z PSYCHOLOGIEM
Współpraca psychologa i logopedy w terapii zaburzeń mowy o podłożu psychogennym
zdjęcie prelegenta

dr Krzysztof Szamburski

Krótki opis:

W tej części zaprezentujemy kluczowe elementy wielospecjalistycznej współpracy specjalistów w pracy z pacjentem z ASD, mutyzmem wybiórczym i schizofrenią dziecięcą oraz wskażemy, jakie są zadania logopedy w zespole diagnostycznym i jak zintegrować działania, aby efektywniej wspierać kształtowanie komunikacji.

Długi opis:

 • Jak różnicować i diagnozować patologie mowy o podłożu psychogennym? – praktyczne wskazówki na co należy zwrócić uwagę.
 • Efektywna wielospecjalistyczna współpraca w przypadku pacjentów z ASD, mutyzmem wybiórczym i schizofrenią dziecięcą – omówienie kluczowych punktów pracy między logopedą, psychologiem a psychiatrą, które warto uwzględnić w planowaniu terapii usprawniającej komunikację.
 • CASE STUDIES: Programowanie terapii z uwzględnieniem oddziaływań psychologicznych, pedagogicznych oraz logopedycznych:
  • Przypadek nr 1: pacjent z mutyzmem wybiórczym - jak przeprowadzić diagnozę dziecka, które nie mówi?
  • Przypadek nr 2: pacjent z schizofrenią dziecięcą – co zrobić, gdy są zaburzenia procesów myślowych?
  • Przypadek nr 3: pacjent z ASD oraz z NI – jak efektywnie uczyć komunikacji?

contact_support Sesja Q&A z prelegentem – dedykowana konkretnym przypadkom.

CERTYFIKOWANE WARSZTATY:

WARSZTAT NR 1
godz. 15:30-17:30
Terapia manualna w gabinecie logopedy – zaprezentowanie wybranych technik manualnych z pacjentami z nieprawidłową funkcją języka
Uwaga: Na warsztat proszę zabrać ze sobą karimatę oraz rękawiczki jednorazowe.
zdjęcie prelegenta

Klara Francuz – Matwiejczyk

W czasie 2-godzinnego warsztatu pokażemy Ci, jak w praktyce logopedycznej skutecznie i sprawnie wykorzystać techniki terapii manualnej w pracy z pacjentem z nieprawidłową pozycją spoczynkową języka, dyslalią oraz nieprawidłowy torem oddechowym. Pracując w parach będziesz miał możliwość przećwiczyć prezentowane techniki.

Program warsztatów:

 • Analiza przyczyny nieprawidłowej funkcji języka – co jest normą a co patologią i w jakich przypadkach należy sięgnąć po techniki terapii manualnej.
 • Efektywny wywiad fizjoterapeutyczno-logopedyczny sprofilowany pod pacjenta z nieprawidłową funkcją języka – kluczowe pytania.
 • Ocena oddychania i połykania w aspekcie pozycji spoczynkowej i pracy języka.
 • PRACA W PARACH: Anatomia palpacyjna wybranych obszarów na czaszce i twarzoczaszce – praca w parach umożliwiająca badanie i zapoznanie się z poszczególnymi strukturami niezbędnymi do dalszej pracy warsztatowej.
 • PRACA WARSZTATOWA: Zastosowanie technik terapii manualnej u pacjentów z nieprawidłową pozycją spoczynkową języka, dyslalią i nieprawidłowym torem oddechowym.
WARSZTAT NR 2
godz. 17:30-19:30
Jak prowadzić terapię logopedyczną pacjenta onkologicznego?
zdjęcie prelegenta

prof. Agnieszka Hamerlińska

Prelegentka podczas warsztatu przedstawi praktyczne wskazówki dotyczące terapii logopedycznej z pacjentem onkologicznym oraz wskaże priorytety specjalistycznego postępowania na przykładzie osób po nowotworze krtani oraz dziecka po guzie pnia mózgu. Podczas warsztatu zostaną wykorzystane materiały audiowizualne ilustrujące konkretne przykłady.

Opis warsztatów:

 • Pacjent z nowotworem głowy i szyi oraz w OUN w gabinecie logopedycznym – jak przebiega proces terapeutyczny?
 • Mowa przetokowa, przełykowa, elektroniczna, inna? – zaprezentowanie ćwiczeń do pracy z pacjentem po raku krtani.
 • PREZENTACJA MATERIAŁU FILMOWEGO: pokazanie jak prawidłowo wykonać pielęgnację rurki tracheosotomijnej i jak ją czyścić - na przykładzie osób po usunięciu krtani.
 • CASE STUDY: Jaki patologie mowy oraz czynności prymarnych mogą powstać w konsekwencji guzów mózgu u dzieci i od czego zacząć terapię logopedyczną? – analiza przypadku dziecka po guzie pnia mózgu
 • BAZA DOBRYCH PRAKTYK: Zademonstrowanie kilku technik i pomocy do higieny jamy ustnej, które mogą być wykorzystywane podczas terapii osób np. po udarach mózgu i operacjach onkologicznych.

Kto powinien wziąć udział?

Do udziału w Konferencji zapraszamy w szczególności logopedów, którym zależy na zbudowaniu profesjonalnej, holistycznej i interdyscyplinarnej terapii swoich podopiecznych we współpracy z innymi specjalistami. Z prezentowanych dobrych praktyk, skorzystają również studenci logopedii, psycholodzy, nauczyciele i pedagodzy specjalni planujący terapię usprawniającą komunikację m.in. osób z ASD oraz mutyzmem.

STREFA KONKURSÓW Z NAGRODAMI!

Podczas trwania konferencji w formule stacjonarnej do wygrania
atrakcyjne pomoce dydaktyczne do pracy o wartości ponad 2000 zł!

 

Voucher na dostęp do kursu online „Diagnoza i terapia neurologopedyczna dorosłych”

 

Dołącz do uczestników kursu, dzięki któremu zrozumiesz mechanizmy i objawy poszczególnych zaburzeń, przeprowadzisz kompleksową i pogłębioną diagnozę neurologopedyczną osoby dorosłej po uszkodzeniu układu nerwowego, uwzględniającą wszystkie jej trudności i potrzeby oraz zbudujesz plan terapii dostosowany do aktualnego stanu pacjenta.

Książki

„Autyzm. Ćwiczenia logopedyczne do pracy z dziećmi”

 
 

Voucher na darmowy pakiet 15 pobrań e-booków z księgarni edukacyjnej Literka.pl wartych 99 zł.

W ramach pakietu otrzymasz możliwość wyboru spośród > 100 ebooków, minibooków, e-prasy, e-dokumentów o tematyce logopedycznej, edukacyjnej, psychologicznej.

Kup bilet

Weź udział w konferencji

Do końca promocji pozostało:
 

Ceny wzrastają 25 SIERPNIA

Pula biletów promocyjnych jest ograniczona

Biorę udział
STACJONARNIE
od
zł brutto
arrow_forward Sprawdź
Biorę udział
ONLINE
od
zł brutto
arrow_forward Sprawdź

TEGO BĘDZIEMY UCZYĆ:

groups
EFEKTYWNA WSPÓŁPRACA Z FIZJOTERAPEUTĄ I ORTODONTĄ W TERAPII LOGOPEDYCZNEJ
Jakie korzyści przynosi ścisła współpraca na linii logopeda-fizjoterapeuta z uwzględnieniem terapii manualnej oraz jak stworzyć optymalny program terapeutyczny we współpracy z ortodontą w terapii osób z zaburzeniami anatomiczno-czynnościowymi układu stomatognatycznego?
school
INDYWIDUALNE METODY DIAGNOZOWANIA POPARTE CASE STUDY
W jaki sposób różnicować i diagnozować patologie mowy wynikające z różnych przyczyn, m.in. wad zgryzu, postawy ciała oraz zaburzeń psychicznych?
record_voice_over
PLANOWANIE TERAPII USPRAWNIAJĄCEJ KOMUNIKACJĘ
Jak zaplanować efektywną współpracę z innymi specjalistami w pracy z pacjentem z ASD, mutyzmem wybiórczym oraz schizofrenią dziecięcą?
volunteer_activism
PRIORYTETY SEPCJALISTYCZNEGO POSTĘPOWANIA W TERAPII Z PACJENTEM ONKOLOGICZNYM
Od czego zacząć terapię logopedyczną z pacjentem z nowotworem głowy i szyi oraz w OUN?
track_changes
METODY WSPIERAJĄCE TERAPIĘ LOGOPEDYCZNĄ
Jak wykorzystać techniki terapii manualnej w pracy z pacjentem z nieprawidłową pozycją spoczynkową języka, dyslalią oraz nieprawidłowym torem oddechowym?

Dlaczego warto?

Korzyści udziału w wydarzeniu

 • NIESZABLONOWY ZAKRES ZAGADNIEŃ
  Eksperci zainspirują do poszerzania horyzontów i w szerokiej perspektywie przedstawią praktyczne podejście do diagnozy i terapii wprost z gabinetu logopedy – ze szczególnym uwzględnieniem pracy m.in. z pacjentem z dyslalią, niepłynnością mówienia, ASD, mutyzmem, wadą zgryzu oraz z nowotworami.
 • INTERDYSCYPLINARNOŚĆ W PRACY LOGOPEDY – UJĘCIE PRAKTYCZNE
  Pokażemy, jak zaplanować profesjonalną, holistyczną i interdyscyplinarną terapię swoich podopiecznych we współpracy z innymi specjalistami. Podczas wykładów dowiesz się m.in. jakie korzyści w procesie terapeutycznym przynosi ścisła współpracy terapeuty manualnego z logopedą oraz jak zaplanować efektywne działania z ortodontą w terapii osób z zaburzeniami anatomiczno-czynnościowymi układu stomatognatycznego.
 • EKSPERCI-PRAKTYCY Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM
  Podczas Konferencji swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem wynikającym z długoletniej praktyki podzielą się logopedzi, neurologopedzi, fizjoterapeuci, psycholodzy, terapeuci SI. Dodatkowo w tej edycji pojawi się ekspert psychoonkolog, który wskaże priorytety specjalistycznego postępowania na przykładzie osób po nowotworze krtani oraz dziecka po guzie pnia mózgu.
 • ZAINSPIRUJ SIĘ NAJNOWSZYMI METODAMI PRACY I HOLISTYCZNYM SPOJRZENIEM NA PACJENTA
  Zobacz, jak wykorzystać terapię manualną w pracy logopedy, jak współpracować z ortodontą w procesie diagnostyczno-terapeutycznym oraz jak zaplanować terapię osób z psychogennymi zaburzeniami mowy.
 • PUNKTY EKSPERCKIE I NETWORKING TERAPEUTYCZNY
  Dajemy uczestnikom wyjątkową okazję do networkingu – wymiany doświadczeń ze specjalistami z różnych obszarów zarówno w trakcie sesji Q&A, jak i w wydzielonych punktach eksperckich, dbając jednocześnie o Twój well-being pomiędzy wykładami.

STREFA LOGO-LIDERÓW

w przerwie pomiedzy wykładami na uczestników wydarzenia stacjonarnego czekają:

 

PUNKTY EKSPERCKIE
POD PATRONATEM

W dedykowanych punktach czekają na uczestników eksperci, którzy występują podczas konferencji. To niepowtarzalna okazja, aby 1:1 skonsultować indywidualne przypadki z gabinetu.

Szykujemy dla Was niespodziankę w postaci paczek z prezentami, które zabierzecie ze sobą do domu. W pamiatkowych konferencyjnych boxach znajdziecie m.in. zestawy biurowe, próbki produktów i wiele innych gadżetów przydatnych w codziennej pracy.

 

PAMIĄTKOWE GIFT BOXY

 

STREFA CZASOUMILACZY Z EGZEMPLARZAMI NAJLEPSZYCH CZASOPISM

Czekają na Was bezpłatne egzemplarze topowych polskich tytułów z obszaru psychologii i edukacji, m.in. „Charaktery”, „Terapia Specjalna”, Forum Logopedy”, które z pewnością umilą czas podróży w drodze do domu.

Przy aromatycznej kawie, będziecie mogli znowu spotkać się ze swoimi koleżankami z całej Polski, a przy okazji zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dodatkowo w punktach eksperckich skonsultujecie swoje wątpliwości z naszymi specjalistami – psychologami i neurodydaktykami.

 

PUNKTY EKSPERCKIE I NETWORKING LOGOPEDYCZNY POD PATRONATEM

 

LOGOPEDYCZNA STREFA TARGOWA

W strefie targowej z pomocami zapoznasz się nowościami wydawniczymi, otrzymasz próbki produktowe oraz atrakcyjne zniżki na ofertę naszych Partnerów i Sponsorów.

Weź udział w kongresie, szczególnie jeżeli:

 • Chcesz pogłębić swoją wiedzę i dowiedzieć się, jak przełożyć wiedzę neurobiologiczną na praktykę logopedyczną w pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu, dysleksją i ORM.
 • Pragniesz poznać konkretne techniki manualne, które należy podjąć, aby podnieść skuteczność terapii logopedycznej pacjenta z dyslalią, niepłynnością mówienia oraz dyzartrią.
 • Chcesz dowiedzieć się, jak efektywnie zaplanować postępowanie terapeutyczne w ujęciu neurologopedyczno-ortodontycznym, aby wspierać poprawę artykulacji u pacjenta z wadą zgryzu.
 • Interesuje Cię przede wszystkim praktyczne podejście, potwierdzone długoletnim doświadczeniem ekspertów, pokazujące, jak profesjonalnie współpracować z innymi specjalistami m.in. fizjoterapeutą, ortodontą, psychologiem, aby osiągnąć zamierzone efekty terapeutyczne.
 • Szukasz inspiracji do natychmiastowego wykorzystania w gabinecie – metod terapii, ćwiczeń, technik, zweryfikowane w codziennej pracy innych logopedów! Dzięki formule kongresu >> Zobacz – Zapytaj – Wdrażaj, wprowadzisz je od ręki!

Kontakt

Masz pytania?
Napisz do nas lub zadzwoń.